.

.

trešdiena, 2015. gada 29. aprīlis

I LAV LONDON - PART 2I LAV LONDON - PART 2

SUN + LONDON = WALKING ON SUNSHINE AND ...HOGWARTS!!!

Saule Londonā ir maģiska. Tā ir. Kā tajā dziesmā: "Starp divām saulēm izvēlēties.." tā Londonā var dziedāt "Starp divām platformām izvēlēties..". Ir svarīgi zināt, kura ir īstā. 

Ziniet, ir tās prieka dziesmiņas, nu tās, kuras dzirdot, uzreiz gribas smaidīt. Piemēram, Don't worry, be happy un citas klasikas, tāpat arī Walking on sunshine. Tā ir pirmā dziesma, kas ienāk prātā, pastaigājoties pa saules apspīdētām Londonas ielām. Šoreiz neizceļu Londonas, bet gan Saules apspīdētas, jo pēc pirmās dienas pārsalšanas, saulaina Londona ir pasakainākais brīnums, ko vien var iedomāties..
Bet.. mūsu mūžīgā prieka dziesma ir un mūžam paliks Bruno Mars - Uptown funk. Ar visu rozā žaketi, un pat bez tās, tā ierauj laimes virpulī..

Diena 2 

Šī bija intensīvākā diena, ko vien var iedomāties. Daina mums ir sniegusi īso Londonas transporta instruktāžu, un mums ir skaidrs, ka būs jautri! Pirmais virziens mums jau ir zināms - brauciens ar London Eye. Sāksim rītu very tourist, nekas, es jau jūtu, ka vakarā, mēs pazudīsim kādā pavisam hipsterīgā ielā. Galējības ir jautra padarīšana..
..Tāpat kā kontrasti. Atkal pārņem tā savādā sajūta, kad sākumā aplūko pilsētu naktī, bet tad pamosties, un gaismā tā izskatās jau citādi. Visspožākais gadījums man bija ar Venēciju. Lai cik burvīga tā būtu jebkurā apgaismojumā, manu pirmo skatu - vakara Venēciju - man neaizstās nekas uz pasaules. Londona man vislabāk patīk spožā dienasgaismā. Saulē. Tādā, kad Big Bens izskatās zeltītāks kā parasti.
Noraugāmies uz Parlamentu no otra krasta. Vakar redzējām Bena portretu, šodien viss Houses of Parlamaint skaisti spēlējas ar zilajām debesīm un baltajiem mākonīšiem. Zils, sarkans, balts un zelts. Tās ir Londonas krāsas, nevis pelēks.
 Esam pierakstījušās uz agrāko brauciena laiku, lai nesaskartos ar pārāk daudz tūristutūristiem. Kas tad mēs pašas? Izbaudām īpašo 4d izklaidi pirms brauciena, un kāpjam iekšā savā gondoliņā.

 mana acs un Londonas acs. divas acis. četras!

Tālāk seko tas mirklis, kad runāt un rakstīt paliek grūti. Tad ir tikai jāskatās. Londonas acs ielūkojas lielajā pilsētā, kur paveras 2 Londonas puses. Viena no tām, kā es to saucu - modernā Londona, kur paveras Shark celtne un skaistie debesskrāpīši. Skaistie? Vai es patiesi tā nupat pateicu? Jā, šoreiz es tā patiesi arī domāju, jo saulē tie atspīd kā dimantiņi, un esmu mierīga, kad tiem apkārt ir arī "mirstīgās mājas" un arhitektūras skaistumiņi! :)
Jāatzīst, ka pirms tam es uz Londonas aci skatījos ar pavisam skeptisku aci. Jā, mani pārsteidza saule un vienreizējais skats, tāpēc es ar prieku varu atzīt - ir tā vērts! 

Pa to laiku mēs ar Ericku novelkam virsjakas, jo mazā siltumnīciņa ir uzkarsusi, apkārtējie cilvēki arī priecājas un fotografē, pat viens otru no pretējās gondolas. Pāri fotografē viens otru un ir, protams, arī viens tipiskais ķīnietis, kas klusi visu pēta un fotografē apmēram 30 "must do" skatus. Ķīnieši mums seko, tā nu tas ir. Tad nu laikam ļaušu baudīt arī mūsu fotogrāfiju izlasi.

Pēc šī (neaizmirstamā) mirkļa seko mūsu sabiedriskā transporta challenge. Kā balva par to, ka mums viss sanāca!! (jau gandrīz izrāpties no Londonas).. mēs tikām līdz šim te autobusiņam... un jaaaaaaaaaa, jūs uzminējāt, mēs dodamies uz Harija Potera zemi.
Es teicu, ka saulaina Londona nav vienīgais brīnums, ko šajā dienā ieraudzīt. Te nu man laikam ir jāraksta garš fona info par savu mīlestību pret Harija Potera grāmatām un filmām. Jā, tā ir svarīga daļa manas bērnības, katras filmas iznākšana man bija nozīmīga un mēs ar Rotaļu istabas draugiem spēlējām Harija Potera lomu spēli. Un es VIENMĒR biju Hermione.
Bet varam arī bez tā iztikt. Tātad, ja arī tev ir līdzīgi - Warner Bros studio - The Making of Harry Potter - tā ir vieta, kur aizbraukt. Pasakaini! Te nu neliela bilžu izlase. Gribējās fotografēt tieši visu un varbūt arī tur uzkavēties dienām ilgi. Ja vien Cūkkārpa eksistētu..Patiesībā ļoti interesants bija veikaliņš. Labākais pēdējā laikā redzētais bizness. Cenas trakas, un cilvēki pērk. Un kā vēl pērk, mazas meitenītes staigā ar mantijām, un es nesaprotu - viņas taču neiet burvju skolā.. bērniem laikam to ir sāpīgi apzināties.. Vecākiem arī savas sāpītes :D

Šokolādes vardes - jap tās ir! :)
tum tum tum, Olivandera zizlīši
telpa patiesi daudz mazāka nekā ekrānā izskatās :)
Unikāli, visās filmās izmantotie tērpi!

Ak, šis tik skaisti! Hermiones rozā balles kleita.

Ai, nu tas tā, noslēpumu kambarī
Lielā vilšanās par kalambolu (bet Redklifs pirms tam brīdināja, ka būs vilšanās..)


Šis viss bija pārāk rozā un pārāk kaķains, lai tur nebūtu Ineses :D


Nogaršojām arī butterbear un satikām Hagridu!
okej, šis pārspēj Londonas metro karti!
DiagonalejaPatiesībā šī ir visvisvisvisvislielākā vilšanās. Ka Cūkkārpas nemaz nav. Ir tikai makets.
Kaut kas man tajā dienā sirsniņā notika. To sapratīs tikai tie, kas izauga ar Poteru, mīlēja, mīl un vienmēr mīlēs Poteru! :)

Būtu jau skaistas beigas. Bet.. parasti jau ir trīs brīnumi, ne?
Jau pagājušajā reizē, kad biju Londonā, Daina teica, ka izrāde vai mūzikls ir kaut kas tāds, ko Londonā ir vērts noskatīties. Nu ja, mēs jau ar Ericku kulturāli meičīši. Izdomājām, ka nekas ģeniālāks par Šekspīru Londonā nevar būt. Bet drāmas, traģēdijas, kuram gan to vajag? Tāpēc mēs izvēlējāmies skaistu lugu ar humora piesitienu: "Shakespeare in Love". Tas patiesi bija burvīgi. Patiesībā pirmo reizi esmu reālā izrādē ne Latvijā. Tērpi, valoda, akcents, dziesmas, tik daudz cilvēku uz skatuves. Teātrītis atgādināja mini Nacionālo teātri. Bija skaisti!
Taču... tas jau būtu jocīgi, ja tas būtu mūsu vienīgais vakara atklājums.. hihii. Teātris atradās vietā, kur ir pavisam noteikti vēl kādi 10 teātri. Tas ir tāds rajoniņš (kuram diemžēl šobrīd esmu piemirsusi nosaukumu), kur vakarā dzīve notiek notikdama. Izrādes, stand-up uz ielām, mūzika, veikaliņi, burzma.. tas man atgādina Taipejā tādu vietu Ximen, bet tas noteikti nav veids, kā paskaidrot. Īsumā - tā ir vieta, kur viss notiek, rosās, skan un plosās. Vieta, kur var noķert perfektu vakara sajūtu. Un ieraudzīt arī ko neparastu, piemēram, protestu pie restorāna, kur bariņš cilvēku protestē, ka tajā restorānā laikam slikti izturoties pret omāriem. Tos vārot dzīvus un tā nedrīkstot. Puisis ar skaļruni bija dikti izturīgs, apmeklētājiem laikam nebija tajā restorāniņā dikti omulīgi. Drīz vien atbrauca policija un, šķiet, skatījās visu kā izrādi. Arī mēs.. taču tad atcerējāmies par Šekspīru.

..Un tad vairs nesapratām, vai gadījumā arī mūsu dzīvīte šobrīd nav tāda kā skaista luga. Mazliet. Atnācām mājās, diezgan beigtas. Es pat neatceros, vai bija atkal vīns vai nebija. Maģiski..
                                                                                                                   Turpinājums sekos..


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru