.

.

piektdiena, 2013. gada 15. februāris

pietura

Pamostoties no rīta, es kaut kādās naivās cerībās paskatos, vai gadījumā ārā nav pavasaris? Kur saule?? Vai es gadījumā neesmu aizmigusi uz kādu mēnesi, jo tā patiešām šķiet... Es it kā visu šo laiku esmu teikusi, ka viss ir bijis labi, un vakar es vienkārši iekritu gultā un aizmigu, jo tas bija vienīgais, ko es pilnvērtīgi varētu darīt - gulēt un neko.

Kas pie velna? Tāda sajūta it kā būtu ārprātīgākās paģiras vai arī.. tāda sajūta kā pamosties tukša lauka vidū. Patiesībā mazliet gribētos pamosties kaut kur citur.
Ir beidzies bezjēdzīgais zpd laiks, ārā vairs nav tik auksti, kaut kāda skola, visi slimo, visi kaut kur pazūd prom laiku pa laikam.. un tāda sajūta it kā es būtu izkāpusi  nepareizajā pieturā.. un negribas neko - ne kāpt jaunā autobusā, ne gaidīt, nav jēgas pat iet ar kājām, ja nav zināms virziens. Brīvības sajūta, kas ierobežo ... ja tā var teikt. Stulbi sapņi naktīs. Es pat nevaru izlasīt vairāk kā 3 grāmatas lapas, jo koncentrēšanās spēja ir kaut kur aizkavējusies.

Ak jā, vakar bija mīlestības diena, labāk tā - draudzības diena, kā teica Alisīte. Bērniem ir lieliskas idejas, viņi neko nesaprot, tāpēc nebaidās no savām domām. Viegli būt mazai meitenei. Tad jau izskatās, ka man visa dzīve bijusi viegla.
Kas tur tālāk?
Migla, nevar neko redzēt. Kādi 4 vārdi ar LIELO burtu, no kuriem vismaz vienā, domājam divās, atklāti - visās, šoferim ir jāpietur.

svētdiena, 2013. gada 27. janvāris

ziemas saule

Man ziema, lai arī sniegoti balta, vienmēr ir kā tāds melnais pleķis gadā. Līdz brīdim, kad ir tā fantastiskā sajūta it kā būtu sācies pavasaris. Un, lai arī tā, protams, nemaz nav, ir patīkami sajust saules starus, kas liekas silti pat mīnus grādos. Un varbūt.. varbūt arī tas bija tas, kas pietrūka. Un ne jau apkārtējie ir vainīgi pie tā, ka man dažreiz gribas dusmoties uz visu pasauli. Es reti dusmojos, un es ļoti jūtu līdzi tiem, kas to ir redzējuši.. nav daudz tādu, un nevienam nemaz nenovēlu. Man patiesībā vienmēr gribētos būt tik jaukai kā pavasara saulītei, bet ziniet.. nu tie kas zina, tie zina... To sajūtu, kad ''gribas kādu nogalināt''.

  Ārā čivina putneļi, un vispār, tāds patīkams miers uz pāris stundām, tad sākas atkal viss no jauna. Un tās pāris stundas ir skaistākās pasaulē.  
Tad vēl tās stundas, kad tu guli, ja, protams, nerādās neizprotami sapņi, kuros apzodz aziātus, skrien pa džungļiem vai slīksti pasaules okeānā.

Cilvēkiem patīk skaidras, aptaustāmas un tajā pašā laikā neizprotamas un noslēpumainas lietas. Man principā ir tikai 2 vēlmes:
1. Gribas atklāt pasauli
2. Gribas, lai blakus ir cilvēks, kas tevi padara laimīgu tāpat vien..
kā? tas ir kas neizskaidrojams, ko  patiesībā  var izskaidrot, jo izskaidrojums ir vienkāršs - tāda nav, vai vienkāršā valodā runājot - ir naiss

Pēdējā laikā man patīk rakstīt ar zemtekstiem vai neko nepaskaidrot. Ja gribēs, tad kāds sapratīs. Ja nesapratīs, tad tā arī būs labāk. Uz vienu dienu es biju hipijs, gribas teikt tā vienkārši - līdz pavasarim!
Apkārt pūš kaut kāds brīvais vējš, kas dažbrīd aizpūš tevi kaut kādā nezināmā virzienā, kas patiesībā ir tas pareizais. Piemēram, ja es tagad brauktu uz Itāliju, bet nokļūtu kaut kādā Armēnijā, es būtu ļoti priecīga, lai kur tas arī būtu. Nu labi, es zinu, kur tas ir, jo man pie sienas ir pasaules karte.. un tur jau tā lielākā problēma, mēs jau pārāk daudz zinām, tik daudz, ka patiesībā nezinām neko. Nu paši..

Bet noteikti, ka es te vēl ienākšu, līdz pavasarim ir tik tālu, ka tas pienāks vēl ātrāk nekā šobrīd šķiet.

-Atmosfēra

sestdiena, 2013. gada 12. janvāris

nr.123

Vai arī šogad rakstīt blogu būtu prātīgi? Nezinu, bet.. aiziet! Grūti, jau kādu pamatīgu laiku ir patiešām grūti iedomāties savu dzīvi bez rakstīšanas. Domas,pārdomas,bezsakari, ceļojumu apraksti,esejas.. nu labi,tā varbūt ir skolas vaina, bet dzeja, iedomājies tik, kaut kur mētājas pat dzeja, kura ir tikai tāpēc, lai... nezinu, lai mani neizmet no literātiem varbūt. (un Agnesei arī patīkot)

viena,divas,trīs, četras asaras
tik vien ir palicis
vairs nav ko izspiest.
skan balsis
no pagājušās vasaras
vai atceries?
man prātā tas valsis
tajā vakarā, kad dejojām,
kad es uzkāpu tev uz kājas,
un tajā mirklī
man sāpēja vairāk nekā tev,
jo tā..
tā bija mūsu pēdējā deja
tā bija mūsu pēdējā vasara
un šī, piektā, ir mana pēdējā asara.

Nu patiesībā.. tā pavisam, pavisam sapratu, ka katram ir vajadzīga kāda aizraušanās, to var būt daudz vai viena, var mainīties vai palikt uz visu mūžu, bet tai pavisam noteikti ir jābūt. Principā, tas ir kas tāds, ko tu dari, lai, pašam pat dažreiz nesaprotot, justos labāk. Ipaši, ja saproti, ka tev mazliet vai pat ļoti labi sanāk. Un kam tas ir vajadzīgs? Sev pašam, un tad kad ar sevi nepietiek, tu dod citiem. Hobijs ir stulbs vārds, man nepatīk, tāpēc - aizraušanās. Ne jau tāpat vien gadās paņemt rokās otas un atvērt krāsas. Izpausme. Ir svarīgi. Piemēram,vēl ārprātīgi burvīgi ir atrasties cita izpausmes varā. Kad tev priekšā spēlē klavieres.. Un vispār, kad cilvēks tevi vienkārši iepriecina, pat neko nedarot. Man vienkārši ārprātīgi patīk, ja cilvēks ir laimīgs. :)

Nu vienkārši dariet to, kas jums sagādā prieku. Kā lai tagad iet uz skolu? Es vairs nemāku iet uz skolu. Nesanāk sevi saņemt rokās visām tām it kā vajadzīgajām, bet pavisam nevajadzīgām lietām. (ZPD and stuff ) Tad, kad man nekas nebūs jādara, es apsolu, ka ierakstīšu par Sicīliju, jo man pavisam noteikti pietrūkst tā saulainā pludmale, un ne jau tāpēc, ka ārā ir -10 grādi. Vispār.. ne jau tā pludmale, bet jaunas vietas, iespaidi un piedzīvojumi. Aizraušanās, tā vienkārši ir vēl viena aizraušanās..


pirmdiena, 2012. gada 31. decembris

-Vēl viens gads prieka

Tā jau vienmēr šķiet, ka katrs gads paiet arvien ātrāk un ātrāk, un, ja kalendārs tā nerādītu, man nu nekādīgi nebūtu licies, ka šodien ir pēdējā gada diena. Skaists gads, ļoti interesants. Es pavisam noteikti neesmu vienīgais cilvēks, kas gada beigās pārskata visas sakrājušās fotogrāfijas, sen aizmirstas un tādas, kas šķiet tapušas tik tikko, lai arī pagājuši neskaitāmi mēneši... atmiņas, atmiņas.. noķerti mirkļi, kurus nevar atkārtoti piedzīvot, bet var atcerēties, un tad mazliet atkal to visu izjūti. Brīdis paiet, bet kaut kas jau paliek. Un tie kadri neapstājas, tiek nomainīta filmiņa un sākas jauna. Un, ja mēs pieņemtu, ka dzīve ir viena gara filma, tad tā noteikti ir mana mīļākā filma, ar labākajiem aktieriem, neparedzamu sižetu un lieliskām izjūtām... 
Tik daudz ir visa bijis...

kadri un aizkadri
 
brīvība, tāles un lidojumi
  
māksla, mājas, krāsas
  
dzīvesprieks un draugi
 
Sicīlija
ideju augstumi
 
rūpes un mīlestība
aizraušanās
iespējas un atklāsmes, debess un prāta aptumsumi
cilvēki un kultūra
neizpratne
Igaunija, daudz Igaunijas
atvadas un izaicinājumi
lidojumi2
daba,daba,daba
kalni un virsotnes
daudz mīlestības
ģimene!
Ziemeļi
sadarbība, pieredze un idejas,idejas
nu vēl vairāk mīlestības un interesantu pavērsienu
trakuma brīži
nezūdoša draudzība
mmmmājas..
Itālija un jauni draugi
atgriešanās (un atkal mīlestība)
jūra un pārdomas
prieks
jauni izaicinājumi un neprāts
pārsteigumi
slinkuma brīži
lieliskie stulbuma brīži
brīnumi
.. un vēl tik ļoti daudz kā. Bija skaisti, ir skaisti, būs skaisti. Un ar katru gadu tu kaut ko saproti, maini, iemācies, iegūsti, novērtē... Un gada sākums patiesībā ir tikai kaut kas pieņemts, kas patiesībā neko īsti nenozīmē, jo nekad nav par vēlu vai par agru sākt, rīkoties, uzdrīkstēties.. mans gads sākas pavasarī, bet visu laiku viss turpinās, nekas nesākas no jauna. Kamēr apkārt valda kārtējās histērijas, kur svinēt, kur svinēt..  varbūt svarīgāk ir ar ko svinēt?  Laimīgu un dzīvesprieka un piedzīvojumiem pilnu jums ,mīļie, 2013. gadu!


sestdiena, 2012. gada 22. decembris

pirmssvētki

Pirmssvētki. Tas ir tas laiks, kad man vajag mieru, un es varētu viena pati sēdēt istabā un uzzīmēt 12 glezniņas, kas nemaz fiziski nav iespējams. Miers arī nav iespējams, kad visi, visi atbrauc, bet tas jau forši. Tikai gribas gulēt, izgulēties un vēl mazliet pagulēt. ''Izgūlēsies kapā'' reiz teica Artis. - Ok. Šogad ir bezdāvanu Ziemassvētki, nē, mazdāvanu Ziemassvētki jeb ''es visiem dāvinu mīlestību.'' Būtu jauki saņemt arī atpakaļ. Nē, tiešām, man atkal neko nevajag. Dažreiz pat šķiet, ka ieiet veikalā un nopirkt kādam kaut ko nopirkšanas pēc ir ļaunākais, ko vispār var izdarīt. Labāk uzcept piparkūkas. Iepriecini citus, tas ir ļoooti vienkārši, starp citu, arī patīkami.

Atkal patīkama sajūta, ka skolā kādu laiku nav jāatgriežas, cerams, ka vecāki pajautās pēc kāda mēneša man arī liecību. Dažreiz gribētos, ka tas būtu svarīgi... kaut gan.. kāda jēga? Vienkārši gribās lai kaut kas ir arī svarīgi. Runājot par skolu, sajūta,atgriežoties Kalpaku svētrītā, bija vienkārši burvīga. Tik jauki.

Izliktas emocijas un kārtīga izārdīšanās Muse koncertā, ievēlētas vēlēšanās laikam maģiskajā 12.12.12. 12:12, pasmiets par visu pasauli ''pasaules galā''.  Tagad vienīgi jāizdomā kā izklaidēt cilvēkus Ziemassvētkos, kā jau kārtējo gadu tas tiek atstāts manā ziņā. Vairāk šogad nekas nav jādara.

Tik jauki, ka visur sniegs. Izrādās baltā krāsa izstaro prieka hormonus, tāpēc sniegs esot svarīgs. Savādāk mēs visi iekritīšot kaut kādā depresijā. Depresijas ir priekš mīkstajiem. Man riebjas tie brīži, kad kaut kur pazūd dzīvesprieks, bet pārsvarā tas visu laiku ir ar mani. Man patīk pastaigāties ziemas aukstumā, pat tad, kad pie bankomāta ir milzīga rinda, prātā ienāk ''Ziemassvētki taču ir gaidīšanas laiks''. Nekas, galvenais, ka mājās ir izpušķota eglīte! Starp citu, beidzot oficiāli atzīts, ka pirmā eglīte bija Rīgā. Ha.
Man patīk ākstīties un aizbildināties ar to, ka esmu blondīne. Šodien atcerējos par sarkasmu, uz laiku bija kaut kur pazudis.

Šodien ir jāskatās piektais Harijs Poters. Patiesībā tā pasaka sāk likties mazliet nopietna. Jau pirmajā daļā Voldemorts pateica, ka pasaulē nav ļaunuma un labuma, ir tikai vara un tie, kas tai pakļaujas. Varbūt es neko daudz nesaprotu no politikas, bet viņš ir konkrēts diktators. Tad vēl jāizlasa enciklopēdija par dabas stihijām, jo es šodien 5gadīgam bērnam nespēju izskaidrot, kāpēc ir krusa.

Un visbeidzot.. Būsim pilnīgi banāli, klausoties apnicīgas, jaukas Ziemassvētku dziesmiņas un atzīsim, ka tas ir vismaz 429 reizes labāk nekā dejot pie klubņikiem Ziemassvētku ballēs! Gaišus svētkus, mīļie! :)



svētdiena, 2012. gada 9. decembris

II


  Tik skaisti, kad svētdienām parādās nozīme, vakarā iededzot svecītes adventes vainagā. Aiz loga redzot sniega kupenas un burvīgi apsnigušus kokus. Principā tad jau  nemaz nevar dusmoties par to, ka desmitos no rīta istabā ienāk mamma, pamodinot un sākot istabā visur likt kaut kādas Ziemassvētku lietiņas. Aiznes puķes, bet vāzītē ieliek priežu zarus. Nu kā var nepriecāties?? Tad pat sanāk saņemties, pat gribas saņemties, jo galu galā, kas tad vispār ir palicis? Kaut kāda viena nedēļa skolas? Un kamēr citi sauļojas Dominikānas tālēs, peldās ar delfīniem, un ir atbraukuši no Spānijas.. es esmu tepat, bet kādā 1919. gadā un neskaitāmas stundas rakstu vispatriotiskāko tekstu pasaulē. Ko un kāpēc es daru? Man šķiet, ka tik ļoti tā vajag, kaut kas pavisam noteikti ir noticis... un vēl pirms mēneša uzburtie sapņi ir jau pavisam tāli. Parasti kaut kad ap decembra sākumu paliek tik ļoti skumji, tad atkal priecīgi.. un pašās beigās atkal skumji. Nezinu kāpēc, gada pašas, pašas beigas nekad neliekas priecīgas. Ziemassvētki gan ir burvīgi! Tad visi, visi ir kopā...

Parasti ap šo laiku pa televīziju rāda visas Harija Potera un Viens pats mājās daļas, gribas atkal visas skatīties, kaut gan principā viss jau zināms no galvas. Sniegs visu padara atkal gaišu, kaut gan ir nenormālākā tumsa. Ārā negribas atrasties ilgāk par 15 minūtēm, jo paliek nenormāli auksti, un, pārnākot mājās, tējkannas ieslēgšana ir vienkārši automātiska darbība. Tad vēl visu laiku gribās gulēt karstā vannā. Un karstvīnu, gribas karstvīnu, un sāc plānot, kad varētu cept piparkūkas. Un tā notiek katru gadu, bet šis brīdis vienmēr šķiet tik maģisks un brīnišķīgs, tāds mīļuma uzplūdums... kad nezini kur likties, gribas visu laiku darīt kaut ko iepriecinošu... Pavisam vienkārši. Vienkārši skaisti. Un viss...


svētdiena, 2012. gada 2. decembris

'12


Pēdējais gada mēnesis. Pirmā advente, draugi. Kas par jokiem?
Sniegs. Man tā patīk, nezinu, it kā snieg un man būtu jāraud vai jāčīkst, bet man patīk. Tad man patīk arī tā sajūta no rīta izejot ārā, ziemas gaisā. Nu ziemai piemīt tā jaukā noskaņa, un tas mazliet apgāž faktu, ka vasara ir labākais no visiem gadalaikiem. Katru dienu varu kā 7gadīga meitene ēst adventes kalendāru, kas patiesībā ir diezgan noderīgi, jo es beidzot zinu kurš datums. Apsveru domu 21. datumā apēst arī nākamās 3 dienas, nu drošībai. Baidīties no pasaules gala it kā esot forši. (tagad uzrakstīt yolo būtu stulbi ?) -Jā.

Es nesen atradu kaut kādu sarakstu ar vēlēšanām un iecerēm, ko rakstu katra gada pēdējā dienā (patiesībā šī ir pirmā reize, kad es gada laikā viņu nepazaudēju) un... pārsteidzoši, bet gandrīz viss ir piepildījies, tas, kas nav.. tam man ir vēl vesels mēnesis. Kas ir mēnesis? Daudz un maz.

Gravitācija par mani smejas. Stulbumam arī nav robežu. Ko es daru, es vispār dažreiz nesaprotu. Prieks, skumjas, prieks, skumjas. Prieks. Mjau. Uz vienu dienu gribu būt kaķis un vispār neko nedarīt. Lai Čerija pilda manus matemātikas mājasdarbus.

Gribas, lai vairāk laika ir tam, ko tiešām gribas. Tad, kad neko negribas, vispār nav laika. Nu tā mēs sakam. aiai